• turistika

Turistika - přehledová mapa cílů

 

 VODOPÁDY WILDE WASSER - tůra pro děti
 VODOPÁDY WILDE WASSER - PREINTALERHÜTTE
 OKRUH KOLEM ŠTÝRSKÉHO BODAMSKÉHO JEZERA - pro děti
 STODERZINKEN 2048 m.n.m
 DUISITZKARSEE/OBERTAL- tůra pro děti
 DACHSTEINSKÝ LEDOVEC


 VODOPÁDY WILDE WASSER - tůra pro děti
Vzdálenost autem z HAUSU 15min na parkoviště pod vodopády. (HAUS-SCHLADMING-ROHRMOOS-UNTERTAL). Kolem vodopádů k plesu RIESACHSEE je tůra vhodná pro rodiny s dětmi. (délka 1,9 km - 1:30 hod tam).

    


 VODOPÁDY WILDE WASSER – PREINTALERHÜTTE
Vzdálenost autem z HAUSU 15min na parkoviště pod vodopády. (HAUS-SCHLADMING-ROHRMOOS-UNTERTAL). Kolem vodopádů k plesu RIESACHSEE pokračujeme přes KERSCHBAUERALM až k horské chatě PREINTALERHÜTTE 1661 m.n.m. (je otevřena od května do září, vzdálenost 5,7km - 3:00 hod tam, převýšení 662m)

    


 OKRUH KOLEM ŠTÝRSKÉHO BODAMSKÉHO JEZERA - pro děti
Vzdálenost autem z HAUSU 10 min na parkoviště pod jezerem. (HAUS-RUPERTING-NIEDERBERG-SEEWIGTAL). Lehká a velmi příjemná procházka v horské krajině, okruh kolem jezera je přístupný celoročně! Doporučujeme navštívit místní restauraci (délka trasy 2,3 km - 1:00 hod)

    


 STODERZINKEN 2048 m.n.m
Vzdálenost autem z HAUSU 10min na parkoviště v obci ASSACH. (HAUS-AICH-ASSACH-). Po lesní cestě z obce ASSACH, stezka č. 100; 679; 675; 676 stoupáme k horské hospodě STEINERHUTTE a dále k vrcholu a nádhernému místu rozhledu STODERZINKEN 2048 m.n.m. (trasa je otevřena od května do září, vzdálenost 8,9km - 2:30 hod tam, převýšení 1369m)

    


 DUISITZKARSEE/OBERTAL- tůra pro děti
Vzdálenost autem z HAUSU 15min na parkoviště u naučné stezky č. 775. (HAUS-SCHLADMING-ROHRMOOS-OBERTAL). Zpočátku stezka strmě stoupá k horské hospodě SAGHUTTEN, dále pokračujete za nádherných výhledů k malebnému jezeru DUISITZKARSEE. Tůra vhodná pro rodiny s dětmi. (okruh délky 7,1 km - celkem 3:00 hod, převýšení 608m).

    


 DACHSTEINSKÝ LEDOVEC http://www.derdachstein.at/dachstein/en/Home.html
Vzdálenost autem z HAUSU 15min na parkoviště k lanovce na DACHSTEIN. (HAUS-SCHLADMING-RAMSAU).
Dachsteinský ledovec je nejnavštěvovanější turistickou destinací ve Štýrsku . Velkým zážitkem je lanová dráha na nejvýchodnější alpský ledovec s převýšením 1000m kde zažijete fantastické panoramatické výhledy do okolních hor. Dachstein, to je celoroční ráj pro lyžaře a především pro běžkaře a také výchozí bod pro pěší turistiku.
Dachstein Sky Walk
Napínavé - ale v bezpečí! Pod nohama :Hunerkogel, kolmá skalní stěna klesá rovně dolů . Všude kolem vás je bezkonkurenční horské panorama . Vítejte na Dachstein Sky Walk , nejokázalejší vyhlídkové plošině v Alpách .
Dachstein Ice Palace
Návštěva Dachstein Ice Palace vás zavede hluboko do nitra ledovce Dachstein . Ponořte se do fascinujícího světa ledu , světla a zvuku . Nechte se okouzlit zářící čistotou ledu a mystickou hudbou. VHODNÁ DESTINACE PRO DĚTI !